Typy urody jak pory roku – analiza kolorystyczna

Wiosna, lato, jesień i zima – to nie tylko pory roku, ale też typy kolorystyczne, które charakteryzują ludzi. Odniesienia do natury nie są tutaj przypadkowe. Poziom jasności, nasycenie czy temperatura barw, przypomina kolorystykę, jaka towarzyszy poszczególnym porom roku. Oto 4 podstawowe typy urody wraz z charakterystyką.

Wiosna

Wiosenny typ urody posiadają osoby, które charakteryzuje jasna karnacja. Jednak kolor skóry jednocześnie jest w ciepłej tonacji. Kolor włosów to najczęściej blond o ciepłym odcieniu. Osoby o typie wiosny mają również jasne oczy. Często zielone, ale niebieskie również się zdarzają – zawsze jednak bije z nich odrobina ciepła!

Osoby o typie wiosny najlepiej prezentują się w jasnych, ale żywych kolorach – pomarańczach, różach, zieleniach i różnych kolorach o nieco neonowej tonacji.

Lato

Lato to zimny typ urody. Oznacza to, że karnacja, kolor oczu czy kolor włosów nie ma w sobie ciepłego zabarwienia. Zimna kolorystyka jest jednak jasna. Czyli osoby w typie lata posiadają jasny i chłodny odcień skóry czy niebieskie oczy, w których trudno dotrzeć ciepłą tonację. Letni typ urody jest nieco zgaszony, co oznacza, że ogólna kolorystyka nie jest zbyt intensywna czy też kontrastowa.

Najlepsza kolorystyka dla lata to rozmyte błękity, szarości, jasne róże i inne kolory w przygaszonej tonacji.

Jesień

Jesień, podobnie jak wiosna, to ciepły typ kolorystyczny. Czym jednak się różni od wiosennej kolorystyki? Jest znacznie ciemniejsza! Kolor skóry u osób w typie jesieni jest ciepły i znacznie ciemniejszy. Również kolor oczu czy włosów jest bardziej nasycony. Często osoby o typie jesieni mają kasztanowe i rude włosy. Z kolei kolor ich oczu to intensywne zielenie i brązy.

Jesień idealnie prezentuje się w intensywnych, ciemnych kolorach – brązach, zieleniach czy czerwieniach.

Zima

Osoby o chłodnej karnacji i kolorystyce to bardzo często typowe zimy. Jednak w przeciwieństwie do zgaszonego i stonowanego lata, zima jest wyrazista, kontrastowa i bardziej intensywna. Osoby w typie zimy mają zimną karnację (ale nie zawsze bladą!) i ciemną oprawę – ciemne włosy i oczy.

Idealne kolory dla zimy to intensywne odcienie granatu, czerni czy fioletu.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *