Suche i zniszczone włosy – jak im pomóc?

Suche, łamiące się włosy to zmora wielu kobiet, szczególnie tych, które poddają włosy inwazyjnym zabiegom. Farbowanie, prostowanie, częsta stylizacja włosów – to wszystko sprawia, że włosy szybko ulegają zniszczeniu. Oto kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym poprawisz kondycję włosów!

Olejowanie

Nakładanie na włosy oleju roślinnego to doskonała metoda na zniszczone włosy. Wystarczy dobrać olej, który będzie odpowiedni do struktury włosów, a następnie, przed każdym myciem, nakładać niewielką ilość oleju, a następnie umyć włosy tak jak zwykle. Włosy olejować można na sucho, jak też na mokro. Warto więc przetestować obie metody i sprawdzić, która z nich jest skuteczniejsza.

Zabezpieczanie końcówek

Zniszczenie włosów najszybciej uwydatnia się na końcówkach. Dlatego przy włosach suchych, najważniejsze jest regularne zabezpieczanie końcówek. Sprawdzi się do tego jedwab do włosów, olej lub preparat silikonowy. Lepiej jednak nie przesadzać z ilością, wystarczy wmasować w końcówki włosów tylko kilka kropelek.

Delikatne mycie i mocne odżywianie

Silnie myjące szampony tylko pogłębiają problem zniszczonych włosów. Aby dodatkowo nie przesuszać włosów podczas mycia, najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po delikatne szampony z łagodnymi detergentami. Zniszczone włosy wymagają też intensywnego odżywiania. Dlatego po maskę do włosów warto sięgać niemal po każdym myciu. Musi ona być jednak bogata w składniki aktywne, które nawilżą, wygładzą i ochronią strukturę włosów.

Ścięcie włosów

W praktyce jednak, bardzo zniszczone włosy nie są w stanie się zregenerować. Poszczególne substancje kosmetyczne jedynie łagodzą i maskują problem. Jeśli włosy łamią się, nie dają się ułożyć, a ich końcówki są rozdwojone, nie pozostaje nic innego, jak tylko sięgnąć po nożyczki. Podcięcie włosów poprawi wygląd fryzury, a odpowiednia pielęgnacja zapobiegnie problemowi zniszczonych włosów w przyszłości!

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *