5 cech prawdziwego zwycięzcy – zobacz, czy je masz!

Natura tak to urządziła, że od zarania dziejów pewne cechy są bardziej lub mniej przez nią faworyzowane. Wiąże się to z ewolucyjnym przystosowaniem do zmian i świata zewnętrznego czyli im lepiej człowiek przystosowany, tym osiąga wyższy stopień rozwoju.

Co jednak oznacza w praktyce „przystosowany”? To znaczy taki, który rozwinął u siebie umiejętności, które pomagają jak najlepiej odnaleźć się w życiu, tym samym sięgać ciągle po więcej i więcej. Człowiek dobrze przystosowany do warunków odznacza się automatycznie większą inteligencją – musiał przecież dobrze pokombinować, żeby wszystkie te umiejętności u siebie wykształcić, a później doprowadzić do perfekcji. To ktoś, kto odznacza się gruntowną znajomością świata i natury ludzkiej, ktoś bardzo inteligentny. Oto lista 5 najbardziej cenionych cech u potencjalnych zwycięzców. Poszukaj ich u siebie albo nad nimi popracuj – nie chcesz przecież żeby ominął Cię sukces?

ZARADNOŚĆ

O osobie zaradnej mówi się, że dobrze sobie radzi w świecie. Taki ktoś jest bardzo przedsiębiorczy, pomysłowy, niewiele jest sytuacji, w których by sobie nie poradził. Ta bystrość umysłu nie raz pomogła wyjść z opresji albo przyczyniła się do wygrania jakiegoś zadania. Zatem nic dziwnego, że osoby zaradne mają w życiu lepiej.

ODWAGA

Gdyby któryś z naszych przodków nie wykazał się odwagą, to nadal siedzielibyśmy na drzewach. Dawno temu jedna osoba pomyślała „a może by tak zejść i sprawdzić co jest na dole” i…zeszła. Na pewno byli tacy, którzy krzyczeli „daj spokój, to niebezpieczne”. A jednak zeszła. Wyszła światu naprzeciw i dzięki temu siedzisz, tam gdzie siedzisz i czytasz ten artykuł. Odwaga pomaga odkrywać nowe rzeczy, to ona tworzy pionierów i przywódców.

PEWNOŚĆ SIEBIE

Świadomość siebie, swoich umiejętności i drzemiącego potencjału powoduje, że świat dla takich ludzi stoi otworem. Pewni siebie nie umniejszają swojej wartości fałszywą skromnością, wręcz wzbogacają rynek pracy swoją osobą. Co ważne, pewni siebie zwycięzcy nie mają nic wspólnego z brawurą i nadmierną pewnością. Wiedzą, że szarżowanie prędzej przyniesie szybką porażkę niż wielki sukces.

UMIEJĘTNOŚCI PRZYWÓDCZE

Znajomość schematów, wokół których poruszają się ludzie i mechanizmów, odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji daje człowiekowi przewagę nad innymi. Takie osoby nie tylko świetnie odnajdują się na kierowniczych stanowiskach, ale jako naturalni liderzy mają ciągle głowę pełną pomysłów.

POZYTYWNE NASTAWIENIE

Tylko ktoś pozytywnie nastawiony do świata i ludzi może odnieść prawdziwy sukces. Dlaczego? Bo taka osoba nigdy nie będzie miała prawdziwych wrogów. Poza tym takie nastawienie zwiększa motywacje – łatwiej motywować się do wykonania zadania i stawiania sobie wyżej poprzeczki.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *